ره آورد خورشید - مطالب مهر 1398

علیرضا پورزید

جستجوگر سایت

حدیث روزانه

14maasom.mihanblog.com


موضوعات: احادیث ،
[ 04:51 ب.ظ ] [ علیرضا پورزید ] [ نظرات () ] []

2 داستـان کـوتاه از پیـامبر (ص)

14maasom.mihanblog.comدر مدینه روزى پیامبر صلى الله علیه و آله اسلام صلى الله علیه و آله وارد مسجد گردید، چشمش به دو اجتماع افتاد که در دو دسته تشکیل شده بودند و هر دسته اى حلقه اى تشکیل داده و سرگرم بودند؛ یک دسته به عبادت و ذکر خدا، و دسته اى به تعلیم و تعلم و یاد دادن و یاد گرفتن سرگرم و مشغول بودند. حضرت از دیدن هر دو دسته مسرور و خرسند گردید و به همراهانش فرمود:
این هر دو دسته کار نیک نموده و بر خیر و سعادتند. لکن من براى دانا کردن و دانا شدن مردم فرستاده شده و مبعوث گشته ام . پس خودش به طرف همان دسته که به تعلیم و تعلم اشتغال داشتند، رفت و در حلقه آنان نشست.14maasom.mihanblog.com


روزى پیامبر صلى الله علیه و آله با اصحاب خود نشسته بودند. پیامبر جوان نیرومندى را دید که اول صبح مشغول کار و تلاش مى باشد. بعضى از حاضران گفتند: این شایسته تمجید و ستایش بود، اگر نیروى جوانى خود را در راه خدا به کار مى انداخت ؟ پیامبر صلى الله علیه و آله فرمود: چنین نگویید، اگر این جوان کار مى کند تا نیازمندیهاى خود را تاءمین کند و از دیگران بى نیاز گردد، در راه خدا گام برداشته و همچنین اگر به نفع پدر و مادر ناتوان و کودکان خردسالش کار کند و آنها را از مردم بى نیاز سازد، باز هم در راه خدا قدم برداشته است.

موضوعات: چهارده معصوم ،
[ 02:28 ب.ظ ] [ علیرضا پورزید ] [ نظرات () ] []

احکام خودکشی در اسـلام

14maasom.mihanblog.com

احکام خودکشی در دین اسلام

 

خودكشی، كشتن یك انسان است. قرآن در آیات گوناگون این مسأله را با اهمیت فوق ‏العاده‏ اى ذكر كرده است. در این مطلب احکام خودکشی و نظر مراجع در رابطه با دیه فردی که خودکشی کرده را ارائه خواهیم کرد.
موضوعات: احکام ،
برچسب ها: خودکشی ، احکام ، اسلام ، خداوند ، زندگی ،
[ 05:17 ب.ظ ] [ علیرضا پورزید ] [ نظرات () ] [ادامه مطلب]

آخرین مطالب


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic